Zestaw sportowca

Zestaw sportowca

Zestaw sportowca

            Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport zawodowo, czy też zachowujesz kondycję w ramach zdrowego stylu życia, olejki eteryczne są naturalną drogą do dbania o Twoje ciało jako sportowca. Mogą dać Ci przewagę, której szukasz, pomóc Ci w odpoczynku, wsparciu immunologicznym. DoTERRA od lat ściśle współpracuje z obiektami sportowymi, aby dostarczyć sportowcom i ich trenerom szkolenie dotyczące  niebywałych korzyści wynikających z zastosowania olejków eterycznych w aktywności fizycznej. Oto kilka wskazówek i zaleceń trenerów, w jaki sposób wesprzeć Twój organizm!

Wsparcie immunologiczne

Kiedy jesteś w trakcie intensywnego treningu, nie chcesz rezygnować z żadnych ćwiczeń, gdyż nie czujesz się na siłach. Przyjmowanie olejku On Guard® może wzmocnić Twój układ odpornościowy i utrzymać Cię w formie. Kiedy ćwiczysz w pomieszczeniu, dobrym pomysłem jest również rozproszenie On Guard w pokoju, aby zahamować zagrożenia środowiskowe . Dodatkową premią jest energetyzujący zapach mieszanki, który może pomóc Ci mentalnie skupić się i dodać energii.

Zwiększ wydajność

Kolejnym olejkiem niezawodnym podczas treningu jest olejek z mięty pieprzowej. Zapewnia energię, gdy czujesz się słabo i zmęczony. Spróbuj zastosować go na kark lub klatkę piersiową, gdy potrzebujesz dodatkowej dawki motywacji, aby przejść przez trening. Doskonałym rozwiązaniem na drogi oddechowe i orzeźwienie jest mieszanka olejków Breathe®, po nałożeniu na skórę lub rozproszona w dyfuzorze. Możesz użyć samej mieszanki olejków, lub w formie sztyftu Breathe® Vapor Stick.


Odpoczynek

Jako sportowiec prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z ważnego odpoczynku i relaksu. Niewystarczająca ilość zdrowego snu źle wpływa na Twoje ciało, które może odczuwać zmęczenie. Chociaż na rynku dostępne są różne środki wspomagające sen, produkty naturalne są zawsze najlepsze dla Twojego ciała. Z tego powodu relaksujące olejki, takie jak Lawenda lub doTERRA Serenity® są idealnym rozwiązaniem. Rozproszona lawenda w nocy co najmniej 30 minut przed snem tworzy kojące środowisko, w którym Twój umysł i ciało zregenerują się.

 

 

 

Zregeneruj mięśnie i stawy

Mieszanka Deep Blue® to najlepsza opcja do zastosowania zarówno przed, jak i po sesji treningowej. Mieszanka jest dostępna w kilku różnych opcjach, w tym Deep Blue® Rub. Maść jest najpopularniejszym wyborem wśród sportowców ze względu na łatwość stosowania oraz długotrwałe uczucie ciepła i chłodu, jakie przynosi.

 

Higiena i Sprzątanie

Wszyscy wiemy, że nieprzyjemny zapach ze sprzętu sportowego i odzieży może być czasami niepokonany. DoTERRA On Guard to doskonała opcja do czyszczenia. Wystarczy dodać do butelki z rozpylaczem z wodą. Do prania sportowych rzeczy użyć można doTERRA On Guard Laundry Detergent. W przypadku sporadycznych podrażnień skóry, zastosuj olejek z drzewa herbacianego (Melaleuca), aby skóra była czysta i odkażona.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestaw doTERRA Athlete’s Kit

Z myślą o sportowcach stworzony został podręczny zestaw doTERRA Athlete’s Kit, który zmieści się w każdej sportowej torbie. Zawiera on większość wymienionych w artykule produktów.

Suplementy

doTERRA oferuje suplementy, które mogą być również przydatne dla każdego sportowca. Jeśli chcesz zwiększyć swoją energię naturalnie, Mito2Max® może być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. Działa z mitochondriami w komórkach, aby pomóc w skutecznej produkcji ATP. Jeśli chcesz wspierać swoje stawy i kości na głębszym poziomie, Deep Blue Polyphenol Complex® jest doskonałym dodatkiem w formie tabletek.

Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Artykuł opracowany na podstawie materiałów dostępnych na doterra.com