Frankincense (Kadzidłowiec) – Król olejków

Frankincense (Kadzidłowiec)    – Król olejków

Frankincense (Kadzidłowiec) – Król olejków

Frankincense (Kadzidłowiec) – Król olejków

Boswellia Carterii, frereana, sacra i papyrifera

Nazwa Kadzidłowiec pochodzi od żywicy, która pojawia się po nacięciu rośliny. Wypływająca żywica zwana 2x3-566x819-frankincense-infographic2.jpgolibanum lub kadzidłem zastyga, tworząc charakterystyczne kamyczkowate kształty w żółto-brązowym kolorze.

Istnieją dziesiątki gatunków drzew Boswellia, ale tylko cztery wytwarzają prawdziwy olejek kadzidłowy. DoTERRA wykorzystuje wszystkie cztery z tych gatunków – carterii, frereana, sacra i papyrifera – do produkcji olejku eterycznego z kadzideł z certyfikatem CPTG Certyfikowana Czysta Klasa Terapeutyczna.

Kadzidłowiec jest jednym z najbardziej cenionych olejków eterycznych również ze względu na bogaty aromat i rozległe korzyści zdrowotne. Kadzidłowiec destylowany z żywicy drzew Boswellia jest wysoko ceniony od ponad 5000 lat.

Kadzidłowiec jest często nazywany królem olejków eterycznych ze względu na jego potężne korzyści zdrowotne.  Wspiera zdrowe funkcje komórkowe, sprzyja relaksacji i zrównoważonym nastrojom, wzmacnia układ odpornościowy i oddechowy oraz wpływa na gładką, zdrową skórę

Właściwości 

Kadzidłowiec jest obiektem wielu prac naukowych, które traktują o leczeniu niektórych nowotworów, twierdzi się bowiem, że oprócz działania przeciwzapalnego, zawarte w kadzidłowcu kwasy boswelinowe mogą hamować rozwój raka i powodować rozkład komórek nowotworowych już powstałych guzów.

Nowe badania pokazują, że kadzidłowiec może wspierać zdrową odpowiedź immunologiczną organizmu i zdrową aktywność mózgu. Może być wsparciem w walce, gdyż wykazuje właściwości antynowotworowe. Ma zdolność przyśpieszania obumierania komórek nowotworowych.

Kolejną zaletą są jego właściwości przeciw-starzeniowe, które są niezwykle korzystne dla zdrowia skóry. Pomaga dłużej zachować młodość i robi to w pełni naturalnie. Nic więc dziwnego, że jest również elementem wyrobów kosmetycznych. Znajduje się w licznych kremach, balsamach jako jeden z ważniejszych składników, ponieważ odpowiada za wzmocnienie elastyczności skóry. Redukuje nie tylko zmarszczki, ale także podrażnienia i zaczerwienienia znajdujące się na skórze.

Bogaty w alfa-pinen, kadzidłowiec uspokaja emocjonalnie i stabilizuje. Olejek z kadzidłowca po rozproszeniu lub zastosowaniu miejscowym wywołuje uczucie spokoju i satysfakcji. Jest często używany podczas jogi. Aby zrównoważyć nastrój w ciągu dnia.

Kadzidłowiec stosowany jest na wszelkie bóle związane z układem kostnym i stawowym. Dotyczy to głównie chorób reumatoidalnych, zarówno u seniorów, jak i osób młodszych. Ma łagodzić dyskomfort i zmniejszać obrzęk wokół stawów, wywołany stanem zapalnym.

Wzmacnia oraz wspomaga proces naprawczy w mięśniach po treningu, chroni przed stanami zapalnym związanymi z przetrenowaniem i degradacją chrząstki prowadzącej do bólu stawów.

Kolejną zaletą kadzidłowca jest jego wpływ na objawy alergiczne. Obecnie alergie zdarzają się coraz częściej, na co wpływ ma zatrucie środowiska oraz modyfikacje żywności. Kadzidłowiec sprawdza się głównie przy objawach alergii związanych z układem oddechowym.

Sposoby użycia

aromatycznie: 3-4 krople umieść w dyfuzorze

miejscowo: 1-2 krople rozcieńczone olejem nośnikowym w blizny i przebarwienia łagodząco; w twarz i brzuch napinająco i przeciwzmarszczkowo; w okolice stawów i mięśni przeciwbólowo i przeciwobrzękowo; ; 1-2 krople dodać do kremu nawilżającego

wewnętrznie: 1 kropla na szklankę płynu lub 1-2 krople w kapsułce warzywnej dla prawidłowego funkcjonowania komórek

Tu kupisz pojedynczy olejek

Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Artykuł opracowany na podstawie materiałów dostępnych na www.doterra.com