Czyszczenie dyfuzorów

Czyszczenie dyfuzorów

Czyszczenie dyfuzorów

Kilka wskazówek, które pomogą wydłużyć życie dyfuzora

Dyfuzory olejków eterycznych doTERRA są idealne do przechowywania w domu lub biurze. W zależności od tego, jakie olejki eteryczne rozprowadzasz, dyfuzor pełni różne funkcje:

  • oczyszcza powietrze, którym oddychasz,
  • odświeża przestrzeń olejkami podawanymi w celu zaspokojenia Twoich potrzeb,
  • działa uspokajająco i wspomaga sen,
  • uziemia umysł poprzez redukcję uczucia stresu i niepokoju; ugruntowany umysł może mieć głęboki wpływ na poziom kreatywności i innowacyjności,
  • energetyzuje, poprawia nastrój.

Niezależnie od rodzaju dyfuzora, nauczenie się czyszczenia dyfuzora jest ważne, aby zapewnić jego długowieczność. Pozostawione na zbyt długo olejki eteryczne lub resztki wody mogą spowodować korozję i uszkodzić urządzenie, a także mogą negatywnie wpłynąć na doznania zapachowe, gdy w dyfuzorze znajduje się szereg pozostałości olejków eterycznych.

Aby utrzymać dyfuzor w idealnym stanie przez wiele lat, wyczyść go po każdym użyciu, wycierając go i pozostawiając do wyschnięcia przed ponownym użyciem. Aby szybko wyczyścić, dobrze jest rozpylić olejek cytrynowy na krótki czas. Ułatwia to wyczyszczenie wszelkich pozostałości lub przewodów wodnych przed ich wytarciem. W przypadku dyfuzorów, które nie używają wody, przepłucz dyszę wodą z kranu, a następnie wytrzyj ją do czysta.

 Napełnianie dyfuzora

Użyj wody demineralizowanej lub czystej wody z kranu w temperaturze pokojowej. Upewnij się , że poziom wody nie przekracza oznaczenia maksymalnego poziomu wody na dyfuzorze.

Dodaj 2-5 kropli olejków eterycznych doTERRA. Możesz dodać więcej kropli, jeśli chcesz wzmocnić aromat. Eksperymentuj z ilością olejku, aż znajdziesz najlepsze ilości dla siebie.

Jak czyścić

PETAL, LOTUS, BREVI, PILOT

Szybkie czyszczenie po każdym użyciu

Upewnij się, że dyfuzor nie jest podłączony do prądu.

Podczas wylewania wody nie zalej części z przyciskami.

Czyść wnętrze i obudowę dyfuzora za pomocą bawełnianej ściereczki lub gąbki oraz neutralnego detergentu. Unikaj używania silnych środków czyszczących.

Wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.

Użyj patyczków do czyszczenia uszu zamoczonych w alkoholu do oczyszczenia elementu wytwarzającego mgłę w środku zbiornika.

Gruntowne czyszczenie – zalecane raz w miesiącu

Czyszczenie jest konieczne, jeśli nie chcesz dopuścić do osadzania się kolejnych warstw pozostałości po olejkach utrudniających pracę dyfuzora. Okresowo warto uruchomić dyfuzor w trybie czyszczenia. Jeśli używasz dyfuzora codziennie, to taki tryb warto uruchomić raz w miesiącu. Żeby to zrobić, wykonaj następujące czynności.

Wypełnij dyfuzor do połowy wodą.

Dodaj 10 kropli octu spirytusowego.

Uruchom dyfuzor na 5 minut, żeby ta mieszanka oczyściła zbiornik.

Opróżnij całkowicie zbiornik.

Używając bawełnianego wacika zanurzonego w occie, oczyść pozostałe osady i trudno dostępne miejsca w zbiorniku.

Wypłucz czystą wodą.

Wytrzyj dyfuzor do sucha.

Najlepsze miejsca dla dyfuzora

Sypialnia, biurko, pokój hotelowy, Spa

Nie używaj dyfuzora na słońcu i w pobliżu wentylatorów

Przykładowe mieszanki olejków

Artykuł opracowany na podstawie materiałów dostępnych na www.doterra.com