Dlaczego dōTERRA

Dlaczego doTERRA

Wybierając doTERRA, wybierasz olejki eteryczne delikatnie i starannie destylowane z roślin, zebrane w idealnym momencie przez doświadczonych hodowców na całym świecie, aby uzyskać idealny skład ekstraktu i jego skuteczność.

Każdy olejek eteryczny doTERRA jest dokładnie testowany przy użyciu rygorystycznego protokołu jakości CPTG Certified Pure Tested Grade™.

Doświadczeni użytkownicy olejków eterycznych natychmiast rozpoznają najwyższy standard jakości olejków eterycznych doTERRA.

Co wyróżnia doTERRA

Kiedy używasz olejku eterycznego doTERRA, używasz czystego olejku, bez zanieczyszczeń, wypełniaczy i zafałszowań. doTERRA stworzyła standard gwarantujący 100% czystości olejków, co nie istniało wcześniej w branży olejków eterycznych.

Każda partia olejków eterycznych doTERRA przechodzi rygorystyczny proces testowania.

Każdy olejek jest następnie wysyłany do niezależnego laboratorium w celu dalszych testów i walidacji.

W efekcie końcowym powstają najlepsze olejki eteryczne – produkty, których możesz mieć pewność, że będziesz bezpiecznie stosować każdego dnia z wszystkimi członkami swojej rodziny.

Czyste olejki eteryczne przechodzą testy

Skąd na rynku, na którym każda firma twierdzi, że oferuje „czyste” olejki eteryczne, naprawdę wiesz, czy olejki, które kupujesz, są czyste i bezpieczne dla Ciebie i Twojej rodziny? Musisz upewnić się,  że Twoje olejki są produkowane z zachowaniem następujących środków ostrożności:

 • Zrównoważone i odpowiedzialne pozyskiwanie (skąd pochodzą olejki)
 • Obszerne i dokładne testy (czy olejki są testowane pod kątem zafałszowań i zanieczyszczeń)
 • Jasne i dostępne informacje dotyczące bezpieczeństwa i użytkowania (jak bezpiecznie stosować olejki)
 • Przejrzystość (czy przeprowadzane są testy przez niezależne laboratoria. Czy można zobaczyć wyniki testów)

Jeśli olejek przejdzie testy, zostaje oznaczony jako CPTG Certified Pure Tested Grade™.

Kiedy widzisz etykietę CPTG ® , wiesz, że używasz najczystszych olejków eterycznych na rynku.

Więcej o standardach CPTG możesz przeczytać tutaj

Chcesz przekonać się na własne oczy o czystości olejków doTERRA?

Każda butelka olejku doTERRA posiada identyfikator jakości.

Użyj numeru identyfikacyjnego na spodzie butelki, aby wyświetlić wyniki testów niezależnego laboratorium dla tej partii olejku, klikając poniżej:

Więcej niż olejki eteryczne

Olejki eteryczne doTERRA wyróżniają się czymś więcej niż tylko testowaniem. doTERRA pilnie pracuje, aby coś zmienić.

Naszą misją jest zmieniać świat o jedną kroplę, jedną osobę, jedną społeczność na raz.

Odpowiedzialne pozyskiwanie olejków eterycznych

Nie wszystkie olejki eteryczne są sobie równe.

Niektóre firmy decydują się na cięcie kosztów poprzez stosowanie roślin niskiej jakości lub fałszowanie olejów tanimi substancjami.

Choć pójście na skróty może zaoszczędzić czas i pieniądze, spowoduje to uzyskanie olejku o niskiej jakości.

Niestety wiele metod produkcji w przemyśle olejków eterycznych może być również szkodliwych dla środowiska lub skutkować niesprawiedliwym traktowaniem rolników i hodowców.

Skąd pochodzą olejki eteryczne doTERRA

W przypadku wysokiej jakości olejków eterycznych należy pamiętać o jednej rzeczy; wszystko zaczyna się od źródła.

doTERRA koncentruje się na odpowiedzialnych i zrównoważonych praktykach pozyskiwania, które pozwalają na produkcję wyłącznie olejków eterycznych najwyższej jakości – bez względu na cenę.

Naszym najwyższym priorytetem jest ochrona środowiska podczas procesu produkcyjnego i zapewnienie sprawiedliwego traktowania wszystkich rolników i hodowców.

Tu zobaczysz skąd doTERRA pozyskuje olejki:

Budowanie potencjału dostawcy

doTERRA stworzyła

oraz

8 zasad aby zapewnić odpowiedzialne praktyki we wszystkich społecznościach:

 1. Tworzenie miejsc pracy: Ograniczenie ubóstwa poprzez tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy
 2. Zapewnianie uczciwych, terminowych płatności: oferuje producentom spójne, uczciwe płatności, w tym przedpłaty
 3. Budowanie potencjału dostawców: Wspiera rolników, producentów i gorzelników poprzez szkolenia i pomoc finansową
 4. Utrzymywanie długoterminowych partnerstw: zapewnia wieloletnie umowy z plantatorami i gorzelniami w oparciu o solidarność i szacunek
 5. Zapewnienie uczciwych warunków pracy: tworzy zdrowe i bezpieczne środowisko pracy, wolne od molestowania i dyskryminacji
 6. Promowanie spółdzielczości: gwarantuje poszanowanie prawa wszystkich pracowników i producentów do przyłączania się i tworzenia spółdzielni
 7. Dalsze zarządzanie środowiskiem: Promuje energooszczędne technologie, energię odnawialną i minimalizuje ilość odpadów
 8. Ułatwianie rozwoju społeczności: Wspiera projekty rozwoju społeczności w społecznościach zaopatrujących się w szkoły, przychodnie zdrowia, obiekty szkoleniowe i systemy czystej wody

Jesteśmy dumni z pozyskiwania najczystszych i najskuteczniejszych olejków eterycznych w sposób odpowiedzialny środowiskowo i społecznie.

Wpływ humanitarny

Od początku doTERRA chciała być czymś więcej niż tylko firmą. „Są dawcy i biorcy” – powiedział David Stirling, założyciel i dyrektor doTERRA. „Chcieliśmy, aby doTERRA była dawcą”.

Aby wesprzeć ten cel, utworzono Fundację doTERRA Healing Hands, aby wspierać projekty rozwoju społeczności.

Tego rodzaju projekty obejmują finansowanie i budowę szkół, przychodni zdrowia, obiektów szkoleniowych i systemów czystej wody.

Fundacja doTERRA Healing Hands współpracuje także z wieloma innymi organizacjami, aby wspierać pomoc w przypadku klęsk żywiołowych; zapobieganie handlowi ludźmi; ratownictwo i rehabilitacja; programy mikropożyczek;  edukacja w zakresie higieny kobiecej.

Ponadto doTERRA hojnie przekazuje darowizny na pokrycie wszystkich kosztów administracyjnych, dzięki czemu 100% wszystkich darowizn trafia bezpośrednio na wsparcie tych, którzy ich potrzebują.

Rozpocznij swoją przygodę z olejkami eterycznymi już dziś, aby odkryć, co to znaczy czerpać siłę z cennych darów natury i dlaczego doTERRA jest uwielbiana przez rodziny na całym świecie.

Artykuł opracowany na podstawie materiałów dostępnych na stronie www.doterra.com