Dlaczego powinieneś używać olejków eterycznych codziennie?

Dlaczego powinieneś używać olejków eterycznych codziennie?

Dlaczego powinieneś używać olejków eterycznych codziennie?

O ile olejki eteryczne mogą (i powinny) być wykorzystywane do sporadycznych problemów zdrowotnych, być może ich najbardziej użytecznym zastosowaniem jest utrzymanie zdrowia. Pomyśl o olejach jak o suplemencie diety; kiedy stosujesz suplementy, robisz to, aby dostarczyć twojemu organizmowi składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Chociaż istnieją różnice między poszczególnymi użytkownikami w zakresie preferencji użytkowania, ogólnie przyjmuje się, że konsekwentne stosowanie tych olejów jest ważne dla uzyskania pożądanych rezultatów.

Dr David K. Hill stwierdza: „Regularne stosowanie różnych olejków eterycznych może mieć większe znaczenie niż koncentracja na wyborze oleju lub określonych metodach aplikacji. Rutynowe i celowe stosowanie olejków eterycznych często może zwiększyć, a nawet utrzymać korzyści zdrowotne. ”

Niektóre osoby z branży aromaterapii mogą wyrazić zaniepokojenie codziennym używaniem olejków eterycznych, obawiając się, że są zbyt silne. Uważamy, że to przekonanie jest bezpodstawne, gdy oleje są bezpiecznie używane. Chociaż wiemy, że jeszcze więcej pozostaje do zrobienia, szczególne korzyści zdrowotne wynikające z regularnego stosowania olejków eterycznych zostały już dobrze wykazane, zarówno klinicznie, jak i anegdotycznie. Wiele recenzji naukowych i badań potwierdza, że ​​odpowiednie dawki olejków eterycznych są bezpieczne i skuteczne.

Włącz olejki eteryczne do swojego codziennego życia i wspieraj swoje ciało w naturalny i bezpieczny sposób z następującymi względami:

Jakość

Oleje, których używasz, mają znaczenie. Będąc światowym liderem olejków eterycznych, doTERRA dąży do tego, aby tylko najwyższej jakości olej był butelkowany do dystrybucji. Ta dbałość o jakość ma dwie rzeczy: Jedną, w porównaniu do używania wyłącznie czystego oleju, użycie zmienionych olejków eterycznych dramatycznie zwiększa możliwość wrażliwości lub reakcji i zmniejsza skuteczność oleju. A po drugie, oznacza to, że wystarczą małe. Porozmawiamy o odpowiedniej dawce poniżej.

Dawkowanie

Podobnie jak nie powinieneś przyjmować więcej niż zalecana dawka witamin lub minerałów, olejki eteryczne są silne, a bardzo mała dawka jest więcej niż wystarczająca. Niezależnie od tego, czy używasz go w dyfuzorze, na skórze, czy w kapsułce Veggie, nie potrzebujesz więcej niż kilka kropli na raz. Zobacz naszą tabelę zalecanych dawek, aby zobaczyć, jak to się różni dla dorosłych i dzieci.

Różnorodność

Spójrz na wiele sposobów korzystania z poszczególnych olejków eterycznych, a zobaczysz, że wiele korzyści są podobne. Jednak zmiana olejków, których używasz zamiast przyklejenia się do jednego lub dwóch, może być korzystna, podobnie jak odmiany w diecie. Innym sposobem na wypróbowanie nowych olejów jest to, że możesz znaleźć, które oleje działają najlepiej z chemią twojego ciała, aby uzyskać pożądane korzyści.

Roztwór

Niektóre oleje są niezwykle silne, podobnie jak grupy fenoli i aldehydów (Cassia, Oregano, aby wymienić tylko kilka). Są one znane jako „gorące oleje” i zawsze należy je rozcieńczać. Jednak oprócz tych rozcieńczeń jest to doskonała metoda do użycia z dowolnym olejem, aby zwiększyć powierzchnię i spowolnić wchłanianie, aby zapobiec jakiejkolwiek możliwej wrażliwości. Dowiedz się więcej o stosunkach rozcieńczania i olejach nośnych .

 

Wiek

Małe dzieci i osoby starsze będą wymagały specjalnych środków ostrożności przy stosowaniu olejków eterycznych. Ich skóra jest zazwyczaj bardziej delikatna i wrażliwa; w takich przypadkach można dokonać odpowiednich modyfikacji rozcieńczeń lub substytucji olejków eterycznych dla mniej mocnych olejów (takich jak mięta).

Informacje tu publikowane służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, stosowanie olejków eterycznych w celach leczniczych zalecane jest po konsultacji z lekarzem.

Artykuł opracowany na podstawie materiałów dostępnych na doterra.com