Dzika Pomarańcza – antydepresant, energetyzuje, oczyszcza

Dzika Pomarańcza – antydepresant, energetyzuje, oczyszcza

Dzika Pomarańcza – antydepresant, energetyzuje, oczyszcza

DZIKA POMARAŃCZA – Citrus sinensis

antydepresant, energetyzuje, oczyszcza

Olejek z Dzikiej Pomarańczy zachwyca podnoszącym na duchu aromatem, który energetyzuje i wzbudza uczucie spontaniczności, radości i obfitości oraz posiada silne właściwości oczyszczające. Olejek eteryczny doTERRA z Dzikiej Pomarańczy jest tłoczony na zimno ze świeżych owoców skórki słodkiej pomarańczy.

DōTERRA pozyskuje pomarańcze z Grecji i Brazylii,

gdzie idealny klimat i warunki uprawy przyczyniają się do

uzyskania naturalnego olejku.

Ogromny wpływ na jego silne właściwości ma jego JAKOŚĆ. Dzięki odpowiedzialnemu pozyskiwaniu i misternym testom za pomocą metod CPTG z certyfikatem Pure Therapeutical Grade, dōTERRA dokłada wszelkich starań, aby każda butelka olejku eterycznego, w tym Dzika Pomarańcza, była bezpieczna i najwyższej jakości. Więc jeśli szukasz czystego, silnego olejku z Dzikiej Pomarańczy, nie szukaj dalej.

Podstawowym składnikiem olejku z Dzikiej Pomarańczy jest LIMONEN – organiczny związek chemiczny z grupy monoterpenów, odpowiedzialny za zapach i uzyskany ze skórki.

Olejek z dzikiej pomarańczy jest zalecany do stosowania aromatycznego, miejscowego i wewnętrznego. Posiada szerokie spektrum zastosowań i korzyści dla zdrowia.

Zastosowania i zalety:

Aromatycznie

  • Jedną z najbardziej charakterystycznych cech olejku z Dzikiej Pomarańczy jest jego silny zapach. Silny, słodki, cytrusowy aromat sprawia, że ​​jest on przydatny do oczyszczania powietrza, promowania i energetyzowania podnoszącego na duchu środowiska lub po prostu tworzenia przyjemnego zapachu w domu. Aby wykorzystać oczyszczającą moc i aromat olejku z Dzikiej Pomarańczy, umieść kilka kropli na filtrze powietrza w domu lub wprowadź kilka kropli do dyfuzora. Poprawi to zapach Twojego domu, jednocześnie oczyszczając powietrze.

Miejscowo

  • Można również stosować olejek z Dzikiej Pomarańczy  miejscowo, aby wykorzystać jego właściwości energetyzujące. Aby uzyskać energetyzujący zastrzyk, wlej na dłoń jedną lub dwie krople olejku z Dzikiej Pomarańczy  wraz z równymi częściami olejków eterycznych Mięty Pieprzowej i Kadzidła . Następnie potrzyj mieszankę olejków z tyłu szyi, aby zachować podnoszące na duchu uczucia. Jeśli chcesz poczuć się naładowany z samego rana, dodaj kilka kropli olejku z Dzikiej Pomarańczy  do mycia ciała, aby uzyskać orzeźwiający prysznic.
  • Świeży, słodki zapach olejku z Dzikiej Pomarańczy sprawia, że ​​jest przyjemnym dodatkiem do domowych produktów kosmetycznych. Spróbuj zrobić sama masło do ciała na bazie olejku z Dzikiej Pomarańczy aby nawilżyć skórę. Dzięki zmieszaniu składników takich jak masło Shea, olej kokosowy, olejek Grejpfrutowy i olejek z Dzikiej Pomarańczy, Twoja skóra będzie gładka przez wiele dni po zastosowaniu tej mieszanki.
  • Oczyszczające właściwości olejku z Dzikiej Pomarańczy są nie tylko przydatne do oczyszczania powietrza, ale można go również użyć do czyszczenia powierzchni w domu. Podobny do olejku z Cytryny, olejek z Dzikiej Pomarańczy może być używany do wycierania powierzchni w domu. Olejek jest nie tylko pomocny w czyszczeniu stołu, blatu kuchennego deski do krojenia, ale może być również przydatny podczas czyszczenia łazienki. Umieść trzy krople Dzikiej Pomarańczy w zlewie łazienkowym lub odpływie z wanny, aby rozproszyć nieprzyjemny zapach lub brud. Upewnij się, że olej wyparuje, zanim zaczniesz spuszczać wodę.
  • Inną unikalną cechą olejku z Dzikiej Pomarańczy jest jego zdolność do polerowania mebli z drewna – cecha powszechnie występująca wśród olejków z cytrusów. Możesz łatwo polerować własne meble w domu, łącząc oliwę z oliwek, ocet i olejek z Dzikiej Pomarańczy w butelce ze sprayem. Ta mikstura ożywi stare stoły, krzesła lub drewniane podłogi, usuwając z nich kurz.
  • Chociaż oferuje korzyści dla skóry, może powodować nadwrażliwość na światło, podobnie jak inne olejki cytrusowe. Podczas stosowania miejscowego należy unikać światła słonecznego lub promieni UV przez maksymalnie 12 godzin po nałożeniu olejku z Dzikiej Pomarańczy.

Wewnętrznie

  • Badania doświadczalne także wykazały, że może zapewnić wsparcie antyoksydacyjne. Olejek z Dzikiej Pomarańczy może również wspierać prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, odpornościowego, nerwowego i oddechowego . Zacznij dzień od dodania 2–3 kropli olejku na szklankę wody w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Można również dodać olejek do herbaty lub zastosować kapsułki warzywne.
  • Olejek z Dzikiej Pomarańczy jest również świetnym dodatkiem do koktajli, napojów, jogurtów, kremów, ciast, słodyczy i lukru oraz do pikantnych potraw. Możliwości jest wiele, wystarczy zastosować inwencję twórczą a efekt będzie murowany.

*Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Artykuł opracowany na podstawie materiałów dostępnych na doterra.com