Olejek z drzewa herbacianego Melaleuca

Olejek z drzewa herbacianego Melaleuca

Olejek z drzewa herbacianego Melaleuca

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego (olej Melaleuca) zawiera ponad 92 różne związki i posiada olbrzymie możliwości zastosowania.  Olejek z drzewa herbacianego pochodzi z rośliny Melaleuca, która rośnie w Australii, gdzie była codziennie stosowana przez rdzennych mieszkańców – Aborygenów. Aborygeni z Bundjalung z wybrzeża Nowej Południowej Walii nakładali liście bezpośrednio na skórę, aby uzyskać efekt chłodzenia. Z biegiem czasu wiedza o licznych zaletach  Melaleuca rozprzestrzeniła się na całym świecie, prowadząc do jej dzisiejszego popularnego zastosowania.

dōTERRA pozyskuje olejek eteryczny z drzewa herbacianego z Kenii i jej rodzimej Australii. Roślina kwitnie w słonecznych warunkach i wilgotnej glebie. W Australii drzewo herbaciane rośnie przez całą wiosnę, lato i jesień. W niektórych częściach Kenii panują warunki wzrostu podobne do tych w Australii, co sprawia, że jest to kolejne optymalne miejsce do rozkwitu drzewa herbacianego.

 

Działanie

przeciwgrzybicze, antyseptyczne, immunostymulujące, infekcje bakteryjne, rany, drożdżaki, próchnica, opryszczka, skaleczenia, zapalenie skóry, infekcje ucha, infekcje grzybicze, grzybica paznokci.

 

Zastosowania i zalety olejku z drzewa herbacianego

 1. Wysypki i egzema ( nałóż 1-2 krople na dotknięte obszary)
 2. Łupież ( codziennie dodawaj 2 krople do szamponu)
 3. Trądzik i wypryski ( zastosuj odrobinę na dotknięte obszary)
 4. Infekcje, obniżona odporność ( 1 kropla na 250 ml płynu lub 1-2 krople w kapsułce)
 5. zapalenie gardła i zapalenie migdałków ( przepłucz gardło 2 kroplami olejku z wodą, rozsmaruj 1-2 krople rozcieńczone po zewnętrznej stronie gardła)
 6. oczyszcza i odświeża powietrze ( zastosuj w rozpylaczu lub dyfuzorze)
 7. oczyszczanie skóry ( dodaj 1-2 do środka do mycia twarzy lub kremu nawilżającego).
 8. domowy środek czyszczący (dodaj kilka kropli olejku do butelki z rozpylaczem z wodą i użyj go na powierzchniach w całym domu)
 9. zdrowe paznokcie (-2 krople rozcieńczone olejem bazowym).
 10. Kojąco po goleniu ( 1-2 krople rozcieńczone olejem bazowym)

 

Tu kupisz pojedynczy olejek

Dodatkowe zastosowania olejku z drzewa herbacianego

kliknij w link a dowiesz się więcej:

➡ Spray do maty do jogi z olejkiem z drzewa herbacianego

➡ Maseczka do twarzy z glinką i olejkiem z drzewa herbacianego

➡ Kojący spray po opalaniu z olejkiem z drzewa herbacianego

➡ Balsam do stóp DIY z olejkiem z mięty pieprzowej i olejkiem z drzewa herbacianego

➡ Środek do czyszczenia pralek z olejkiem z drzewa herbacianego

➡ Płyn do czyszczenia pędzli do makijażu

Dowiedz się więcej o korzyściach i zastosowaniach olejku z drzewa herbacianego, oglądając poniższy film:

Opis rośliny

Istnieje około 250 gatunków Melaleuca, która najczęściej występuje w Australii. Olejek z drzewa herbacianego pozyskiwany jest z liści krzewów lub drzew Melaleuca, które po potarciu mają silny aromat.  Wytwarzany jest w procesie destylacji z parą wodną.

Ciekawostka o olejku z drzewa herbacianego : Zatoczka Bungwalbin w Australii jest otoczona drzewami herbacianymi i jest uważana za świętą przez Aborygenów – mieszkańców wysp Cieśniny Torresa. Kiedy lepkie liście olejku z drzewa herbacianego wpadły do ​​strumienia, stworzyły wody, które tubylcy nadal uważają za „magiczne wody”.

Skład chemiczny olejku z drzewa herbacianego

Główne składniki chemiczne: terpinen-4-ol, y-terpinen
Skład chemiczny dowodzi korzystnego działania miejscowego i aromatycznego. Głównymi składnikami chemicznymi Melaleuca są terpinen-4-ol, gamma-terpinen i alfa-terpinen.

Terpinen-4-ol jest alkoholem monoterpenoidowym i nadaje olejkowi z drzewa herbacianego  tonizujące i harmonizujące właściwości aromatyczne. Gamma-terpinen i alfa-terpinen to monoterpeny, które po rozproszeniu działają pozytywnie na emocje.

Oleje, które dobrze komponują się z olejkiem z drzewa herbacianego

Dobrze komponuje się z innymi orzeźwiającymi i odświeżającymi olejkami eterycznymi, takimi jak mięta pieprzowa, eukaliptus, cytryna.

Ten produkt nie jest przeznaczony do diagnozowania, leczenia, ani zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Artykuł opracowany na podstawie materiałów dostępnych na www.doterra.com oraz Advanced Il Magic.